Nezařazené

Čísla na rekonstrukci ZUŠ se stále mění …

Vyplývá to alespoň z dopisu premiéra Andreje Babiše, který mi přišel ve středu – z časových důvodů, na kterých mne zaměstnala aktuální situace kolem orlovské nemocnice se k tomu dopisu dostávám až nyní.

Velmi překvapující jsou některá fakta, která v dopise premiér Babiš uvádí. A to zejména část, týkající se nákladů na rekonstrukci budovy ZUŠ. Hovoří se v dopise o cca 30 milionech korun. Což je opět jiná částka!

Shrňme si to, v roce 2015 bylo ještě bývalou ředitelkou ZUŠ, Blankou Zátopkovou vyčíslena rekonstrukce budovy na 20 milionů korun. 9. 5. 2017 na společném jednání na Krajském úřadě s hejtmanem Ivo Vondrákem, náměstkem Stanislavem Folwarcznym, starostou Orlové, Tomášem Kučou, místostarostkou Petrou Jenčmionkovou a členy petičního výboru zazněla částka kolem 50 milionů korun, přičemž přestavba budovy Obchodní akademie má vyjít na cca 33,8 milionů korun a v říjnu 2017 na orlovském zastupitelstvu náměstek Folwarczny hovořil opět o částce převyšující 70 milionů korun.Kde je tedy pravda?

A pan ředitel orlovské ZUŠ, Vyoral?

Ten se vyhýbá otázkám a hraje mrtvého brouka. Není schopen odpověď na jednoduché otázky, např, na to, jaký mají efekt jeho besedy, které pořádá s orlovany a zda mu pomohly utvořit si „vizi“ kterou hledá pro rozhodnutí o dalším rozvoji orlovské ZUŠ, nebo proč se rozchází jeho a hejtmanovo prohlášení o stěhování školy do budovy obchodní akademie, proč nespolupracuje více s Městem a dalšími informačními weby na propagaci školy či s kolika žáky a obory počítá do budoucna.

Osobně se mi to jeví tak, že pan ředitel se navenek před rodiči chová jako hodný, milý a pozorný pan ředitel, který přišel spasit celou školu, ale v pozadí tiše hraje s tvůrci likvidační kauzy kolem orlovské lidušky.

Na povrch mezitím vyplavala i další informace a to o policejním vyšetřování, které může mít souvislost se školstvím. Tuto informaci ale zatím nemám potvrzenou, takže se o ni zmíním jen obecně.

V závěru přikládám odpověď pana premiéra Andreje Babiše na můj druhý dopis, ve kterém jej žádám, aby zvážil vyvolání možného jednání mezi Krajem, Městem Orlová ve snaze nalézt finanční prostředky na záchranu jedinečné budovy orlovské ZUŠ.

2 komentáře

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *