Nezařazené

PF 2022

Vážení a milí přátelé,

za pár okamžiků se rozloučíme s rokem 2021 a přivítáme rok 2022.

Byl to velmi těžký rok a já bych chtěl moc poděkovat všem, kteří jste byli jeho součástí ❤
Rok 2021 byl pro mne obrovskou zkouškou a jen díky mé báječné ženě, rodině, dětem a přátelům, kteří mne drželi v těch nejtěžších chvílích nad vodou a dodávali mi naději a sílu, mohu dnes psát tyto řádky. Děkuji také lékařům a zdravotníkům za jejich profesionální péči, díky které mohu opět žít naplno! Nemocnice s poliklinikou Karviná – Ráj, Karvinská hornická nemocnice a.s.Fakultní nemocnice Ostrava

Zároveň chci vám všem popřát do toho nového roku 2022 hlavně hodně ZDRAVÍ, LÁSKY, ŠTĚSTÍ, PENĚZ a osobních i pracovních ÚSPĚCHŮ! Ať máte kolem sebe vždy jen pohodové, poctivé a férové lidi a faleš a přetvářka nechť se Vám vyhýbá velkým obloukem. Ať je plný splněných přání, naděje a lidí, kteří jsou k sobě přátelští, hodní a upřímní.

Pravda je v této době velmi cenná, jelikož je tak moc zadupavána lží do země, že lež postupně považujeme za přirozenou a nakonec ji přijímáme jako jedinou pravdu. Nejen tato země, ale celý náš Svět potřebuje v sobě probudit smysl pro morálku a porazit to své sobecké já, abychom pomohli opět udržet to, co je v životě správné, moudré a spravedlivé. Moc bych si přál, aby tento Svět zachoval hlavně chladnou hlavu, zdravý rozum, odvahu a nenechal se zmanipulovat zdánlivě jednoduchým myšlením. Aby v sobě lidé opět probudili dostatek empatie, lásky, úcty k druhým, ohleduplnost a odvahu bojovat za to co je správné, odvahu podílet se na věcech, které jsou ku prospěchu nás všech. Musíme také mít snahu a chtít pochopit druhého člověka. Ne jej odsuzovat, urážet, napadat za jiný názor. Jinak smýšlející člověk totiž není nepřítel.

Zloba, nenávist, urážky nejsou správnou cestou ke svobodě či pravdě, ale dialog. Jak řekl Václav Havel: „„Porozumět si neznamená přizpůsobit se jedni druhým, ale pochopit navzájem svou identitu.“ V neposlední řadě bych chtěl všem dopřát kvalitní četbu, kvalitní knihy, noviny, i autory, protože ten kdo čte, je vzdělaný a ten kdo čte kvalitníitní tvorbu, je moudrý a není snadné jej zmanipulovat.

Chtěl bych také popřát našemu Město Orlová , aby se mu v novém roce dařilo po všech stránkách a aby jeho občané nehledali jen ty negativní věci, věci, které se nepovedly, ale aby viděli a dokázali ocenit i to dobré, co se podařilo. Vždy říkám, že město je obrazem všech lidí, kteří v něm žijí a každý máme svůj podíl na tom jak se nám tady společně žije a žít bude.

A na samý závěr si dovolím ještě jednu Havlovu citaci „Žádám vás snažně, abyste nepodpořili ty, kteří vám slibují, že všechno vyřeší za vás. Takoví lidé chtějí, abyste jen mlčeli, poslouchali a drželi krok. Žádám vás snažně, abyste nepodpořili ty, kteří mají diktátorské sklony, příliš často mění názory, nejsou schopni se domluvit s jinými, nabízejí různá dobrodružná, nepromyšlená a neodpovědná řešení a kteří by se nejraději vrátili k centralistickému řízení všech našich společných věcí.“

Drazí přátelé, připijme si společně na lepší zítřky, připijme si společně na ten nový rok 2022.

Drozdík Petr

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *