Covid-19

Aktuální vývoj kolem Covidu

Hezký den všem,

podle posledních dat již máme přes 6000 nových pozitivních případů! 😪 Je to opět dvojnásobek za týden. Což je opravdu hodně!

Pokud to tak půjde dál, což se dá očekávat, jelikož většina lidí opatření stále nedodržuje a je k teto situaci víc než lhostejná, tak můžeme očekávat, že za 14 dní tady můžeme mít až 20 tis. a více pozitivních případů!

S ohledem na inkubační dobu se tato vlna promítne do 4 týdnu. Je tedy zapotřebí, aby lidé dodržovali opatření proti šíření nemoci hned a Úřad vlády ČR v čele s Andrej Babiš a Adam Vojtěch musí jednat rychle! Za 4 týdny už to nebude nic platné.

Neustále čteme v různých diskusích na sociálních sítích, že umírají i očkování lidé. Ano, je to pravda. Za minulý týden sice zemřelo 50 očkovaných a o pět méně bylo neockovanych, ale jak vysvětluje Petr Ludwig, je třeba se dívat na dva důležité faktory:
1. Jaký je průměrný věk zemřelých,
2. Jaká je míra proočkovaností v této skupině.

Průměrný věk zemřelých je 80 let, prockovamost v této skupině je kolem 80%. Znamená to tedy, že ve skupině očkovaných je 4x více lidí než ve skupině neočkovaných. Takže abychom mohli porovnávat čísla zemřelých mezi sebou, je třeba vynásobit počet zemřelých bez očkování 4x, a až poté dát obě čísla do poměru. Tím pádem poměr není 50:45 nýbrž 50:180! Což znamená, že na jednoho očkovaného zemřelého připadá 3,6 úmrtí neočkovaných.

A to je důkaz toho že očkování má smysl a funguje! ÚČINNOST VAKCÍN👉 Pfizer a AstraZeneca mají účinnost proti variantě Delta cca 90%, proti úmrtí. Riziko úmrtí tedy klesá až 10x👉 třetí posilující dávkou se zvyšuje účinnost na 95,5% a tím riziko úmrtí klesá až 20x.MÁME SE PŘIPRAVIT NA LOCKDOWN? na tuto otázku není snadná odpověď. Opravdu záleží na vývoji situace a také na nás všech. Zda se budeme i nadále chovat k této situaci lehkovážně, šířit dezinformace (tedy vše co vidím u svých přátel, bez rozmyslu) a odrazovat ostatní neověřenými informacemi od zodpovědného chování.

Pokud nezměníme svůj postoj a zastánci očkování a opatření proti šíření této nemoci nebudou slyšet alespoň tak hlasitě jako jejich odpůrci a šiřitelé dezinformací, tak skutečně můžeme čekat další Vánoce s uzavřeným obchody, restauracemi či dalšími tvrdými opatřeními. Musíme si uvědomit jedno, tady nejde o omezení práv neočkovaným, tady jde o všechny! O OMEZENÍ PRÁV VŠEM! Všichni budeme omezeni v tom, že nebudeme moci do restaurace, že nebudeme moci na vánoční večírek, trhy, že se nám z důvodu přehlcených nemocnic nedostane potřebné péče včas. Nikdo taková omezení přece nechce. Ani očkovaní, ani neočkovaní.

Vláda nese velký podíl na tom že nebojuje s dezinformacemi dostatečně efektivně. Že neposkytuje informace o Covid-19 na srozumitelné úrovni a že lidé musí opravdu pátrat, pokud se chtějí néco dozvědět. Mnohdy ale ani těm odborným textům nerozumí a tak se spoléhají na to, že na Facebooku či jiných sociálních sítích to někdo udělá za ně – ve většině případů jde ale o dezinformace, které jsou velmi jednoduše pojaty a tím je snadnější pro člověka tento názor či příspěvek akceptovat, a přijmout jej za vlastní, než hledat jinde a bádat tam, kde tomu nerozumí. Já se vždy snažím co nejobjektivneji informovat o vývoji kolem Covid-19 a hledám na více zdrojích.

Ověřuji si informace, protože jsem si vědom toho, že špatná informace může hodně lidem uškodit. Pokud tedy můžete, sdílejte tyto informace dál mezi přátele. Ne proto, abychom je přesvědčovali o tom, že mají hned zítra jít pro vakcínu, ale aby měli možnost nad tím alespoň přemýšlet a urovnat si to v hlavě.

Děkuji všem za přečtení i sdílení a přeji hlavně pevné zdraví. ❤

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *