Covid-19

Fungují vakcíny proti Covid-19?

V mé věkové skupině je ochrana před hospitalizací po 2 dávkách cca 90%, po třetí dávce se zvyšuje na 99+%. Tím se šance, že Covid-19 dostanu / že skončím v nemocnici či jej budu šířit, se tím pádem minimalizuje. Riziko tak klesne z 10x na 100x. Já jsem Covid-19 prodělal v první vlně (bez příznaků), takže podle aktuálních studií tato kombinace utváří ještě silnější ochranu. Doporučuje se také očkování kombinovat, jak ukazuje níže přiložená tabulka, toho jsem ale nevyužil, všechny tři dávky mám Pfizer.

Co se týče studie, která se zaměřuje na to, zda a v jaké míře šíří očkovaní Covid-19 mezi neočkované, tak čerpat lze např. v článku: „Vaccinated people are less likely to spread Covid, New research finds👉https://1url.cz/8KCEh

Co se týče varianty Delta, tak měly infekce vyskytující se po dvou vakcinacích podobnou maximální virovou zátěž jako u neočkovaných jedinců. Info zde: https://1url.cz/MKCED

Proočkovanost a úmrtí v jednotlivých zemích

jaké je rovnání proočkovamosti a úmrtí v jednotlivých zemích ukazuje další obrázek níže:

Jak Covid ničí plíce

Nalevo jsou plíce zdravého člověka a napravo plíce člověka s Covid-19. Bylo mu 42 let, byl obézní, neočkovaný. 😓Pamatuji si, jak nám jednou učitel biologie vyprávěl, jak byli na exkurzi v nemocnici a tam jim ukazovali plíce kuřáka. Od té doby nekouří. Tak třeba to bude mít podobný efekt. Tyto snímky publikoval na Twitteru jeden Český lékař.

Informace přikládám z toho důvodu, že těch dezinformací a různých spekulací je na sociálních sítích opravdu mnoho a je opravdu velmi těžké se v tom vyznat, natož rozeznat co je pravda a co ne. Je už jen na vás samotných, zda se s těmito informacemi seznámíte, či nikoliv.

A na samý závěr se můžete třeba podívat na simulaci toho, jak funguje v lidském těle vakcína proti Covid-19

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *