Nezařazené

Aktuálně k situaci v Polsku

Hezké odpoledne,

sleduji vývoj situace, která se odehrává na hranicích sousedního Polska a upřímně, nedává mi to spát.

Polská Pohraniční stráž potvrzuje, že na hraničním přechodu jsou stovky lidí. Jejich cílem má být příprava prolomení zábran a vniknutí na polské území. Další migranti jsou v doprovodu bělorusů na cestě a to jak k polským hranicím tak k dalším pobaltských zemím.

Podle polského premiéra Mateusz Morawiecki, chce Polsko spolu s dalšími státy aktivovat kvůli migrační krizi článek 4, o NATO. ( Smluvní strany budou společně konzultovat vždy, když podle názoru kterékoli z nich bude ohrožena územní celistvost, politická nezávislost nebo bezpečnost kterékoli smluvní strany.)

V sobotu došlo na polské hranicí mezi migrandy a policisty ke střetu, migranti házeli na policisty kameny a jednoho z nich zasáhli do helmy tak silně, že jej poškodil. Podle agentury DPA utrpěl policista lehké zranění. V noci sepodatilo skupince 50 migrantů překonat bariéru a dostat se do Polska, policie zadržela 22 z nich. Byli to iráčané.

A čeští politici se k tomu zatím jinak nevyjádřují. Ani Jan Hamáček z Ministerstvo vnitra ani premiér Andrej Babiš … přitom si myslím, že bychom neměli hrát mrtvého brouka a dělat, že se nás to netýká.

Videozáběry z místa jsou na mé facebook stránce.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *