Nezařazené

Vyjádření hejtmana k petici za odvolání náměstka Gebauera

Včera mi přišel dopis od hejtmana Ing. Ivo Vondráka. A v něm jeho stanovisko k petici za odvolání MUDr. Martina Gebauera. A tak mi dovolte krátké vyjádření k němu.

Docela mne to překvapilo, protože dle mého názoru je zřejmé, komu je petice určena a kdo by se k ní měl jako první vyjádřit. Koneckonců pana náměstka Gebauera jsem na zastupitelstvu k rezignaci vyzval.

To opravdu nemá pan náměstek koule na to, aby se k petici kterou podepsali občané několika měst a obcí vyjádřil?

Dopis předkládám, patří nejen mě, ale všem, kteří petici podepsali a kteří nesouhlasí s výsledkem optimalizace. Já osobně v něm marně hledám nějaké přesvědčivé argumenty. Kromě omáčky jak je optimalizace super se defacto dovídám, že pan náměstek vlastně neudělal nic špatného, protože jen plnil a plní plán optimalizace, který byl schválen.

Takže přátelé, ještě si počkám na vyjádření Rady kraje, ale už teď vím, že
5. března budu chtít na zasedání krajského zastupitelstva slyšet, proč se nevyjádřil k petici samotný pan náměstek – mimo jiné.

V závěru bych chtěl vyzvat všechny občany, kteří mají negativní zkušenost s poskytováním zdravotní péče, aby 5. března přišli na zasedání krajského zastupitelstva také. Nebojte se přijít a říct na rovinu vaše zkušenosti, vaše argumenty. Podle Vašich příběhů, které píšete na facebooku to rozhodně v pořádku není a je na místě, aby ti, kteří si za optimalizací stojí, slyšeli na vlastní uši. Vaše těžké životní zkušenosti s optimalizací nesmí zůstat jen na Facebooku.

DROZDÍK Petr

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *