Nezařazené

Elektrokoloběžky a bezpečnost na ulicích

Hezký den,

možná i Vy jste se setkali na chodníku či v parku s někým, kdo kolem Vás profičel na elektrokoloběžce a za sebe mohu říci, že ne každý zrovna profičí ohleduplně a v některých případech mne až děsí, jakou rychlostí se dotyčný řítí bez ohledu na to, že na tom chodníku nebo stezce jsou i malé děti.

Proto jsem se rozhodl, vypustit ven takovou anketu, která se týká pohledu Vás, občanů našeho města na bezpečnost provozu těchto dopravních prostředků v našem městě a také shrnout ty nejpodstatnější pravidla pro jejich užívání.

Jezdec na koloběžce je podle zákona č. 361/2000 Sb. o provozu na pozemních komunikacích účastníkem silničního provozu a pohlíží se na něj jako na cyklistuV České republice platí úplně stejné povinnosti pro jezdce na elektrokoloběžce, jako pro cyklisty. To znamená:

‼️ používat za jízdy ochranou přilbu do 18 let věku.
‼️ uživatelé by měli především využívat cyklostezky a silnice
‼️ po chodníku smí jet jen osoby mladší 1️⃣0️⃣ let
‼️ na koloběžce smí jet jen jedna osoba
‼️ elektrokoloběžka je způsobilá k provozu na pozemních komunikacích pouze pokud nepřesáhne výkon 1️⃣kW a maximální konstrukční rychlost nebude vyšší jak 2️⃣5️⃣ km/h.

Prosím, vyjádřete se v následující anketě a pokud možno ji sdílejte dále nebo přepošlete známým, ať máme věrohodný výsleek tohoto průzkumu a můžeme eventuelně něco podniknout, třeba regulaci obecně závaznou vyhláškou apod.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *