Nezařazené

Nábytek a dosloužilé elektro nepatří k popelnicím!

tyto snímky jsou z 5. etapy, a poslední dobou se tady z toho stává „obecní sport“! Není totiž den, kdyby tady nepřibyl nějaký kus nábytku či dosloužilého spotřebiče. Vím, že podobné obrázky najdeme i v jiných častech našeho města a tak se ptám? Opravdu chceme žít na smetišti? Opravdu chceme žít v tomhle bordeku?!

Přestávám tomu rozumět a přitom tady náme dva sběrné dvory, do kterých to je možno odvézt BEZ poplatku. Když už si nenecháte dosloužilý spotřebič odvézt firmou, která vám přivezla nový. Někteří si myslí, že je to práce našich technických služeb, že jsou za to placeni, ale tak to není. Technické služby tady jsou od toho, aby se staraly o komunální odpad, ne od toho, aby svážely nábytek, lednicky, pračky a kdo ví co ještě. Často lidé nadávají, na nepořadek i na zvýšení poplatku za odpady.

Tady máte jednu z příčin!
r. 2018 … cca 1,47 tis. Kč (cca 222 tun),
r. 2019 … cca 1,49 tis. Kč (cca 239 tun),
r. 2020 … cca 1,52 tis. Kč (cca 245 tun)

Za 3 roky stálo městskou kasu svoz takového odpadu NAVÍC téměř 4,5 milionu korun!!!To opravdu nikdo ze sousedů neví, komu takový nabytek patřil? Nikdo nic nikdy neviděl? Je všem jedno, že za ty nezodpovědné sousedy to nakonec zaplatíme všichni? Chápu, že ne každý má auto, ne každý má přívěs … ale vše se dá vyřešit, když se chce.

Poprosím souseda, někoho z rodiny, domluvím se ve vchodě se sousedy, kteří se taky potřebují zbavit starého nábytku a napůl si zaplatím pronájem přívěsu nebo rovnou svoz od SMO. Starý spotřebič si nechám odvézt při montáži nového …… žijeme přece v 21. století ne v době kamenné. Dotyčný by neměl jen zaplatit pokutu, ale i náklady na ten svoz a jako preventivní bonus veřejně prospěšné práce!

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *