Nezařazené

Proč ANO říci NE!

Hezké sobotní ráno,

 

jen takové malé zamyšlení k tomu, čím teď krmí hnutí ANO před volbami občany v Moravskoslezském kraji
 
V jednom z posledních předvolebních prohlášení jsem se pozastavil nad tím, jak hrdě ANO prohlašuje, že jejich kandidáti do obecního zastupitelstva jsou „důvěryhodní, kompetentní, schopní, úspěšní či již ostřílení komunální politici, kteří odvedli velký kus práce“ – no zkrátka, komplimenty se nešetří.
 
Koukněme ale, jak si oni ostřílení komunální politici vedli za předchozí 4 roky.

V Orlové chtějí bourat budovu orlovské ZUŠ J. R. Míši, zlikvidovat fungující orlovskou nemocnici, zlikvidovat fungující Bíloveckou nemocnici a včera jsem se dozvěděl ze stránek karvinského primátora Jana Wolfa, že už se rovněž Kraj nechce starat o středisko volného času JUVENTUS – což kopíruje scénář orlovské ZUŠ.
 
Přijde mi, že se Kraj zbavuje „nepohodlných“ resp. neziskových organizací a tak jak je před lety přebíral od měst, tak se jich teď chce zbavit. S tím rozdílem, že jsou aktuálně ve špatném stavu či zadlužené a budovy potřebují miliony na opravy či rekonstrukce, které Kraj jako majitel zanedbal.
 
Netvrdím, že je špatně, pokud by Kraj vracel městům to, o co se nechce již starat, ale nelíbí se mi, že se Kraj zbavuje zodpovědnosti za škody, které jeho hospodařením vznikly. ANO chce mít Kraj bez dluhů a bez problémových budov či organizací ale dává městům nůž na krk tím, že si buď budovu převezmou nebo ji srovnají se zemí (viz. ZUŠ).
 
O Juventus ani tak obavy nemám. Karviná je na tom finančně lépe než Orlová, a pan primátor Jan Wolf deklaroval, že JUVENTUS bude zachován. Chce ale s Krajem jednat o převodu pod město s finanční garancí ze strany Kraje … takto by mělo i město Orlová jednat ve věci ZUŠ a orlovské nemocnice.
 
Pokud se nám – NEZávislé ZMĚNĚ pro Orlovou podaří uspět v komunálních volbách, budeme rovněž chtít, aby se Kraj finančně spolupodílel na opravách či uhrazení dluhů – pokud bychom opravdu uvažovali o převodu ZUŠ či orlovské nemocnice pod město.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *