Covid-19

Něco o očkování k zamyšlení …

Někteří lidé svůj odpor k očkování argumentují tím, že neví, co je to za sračku a co to v jejich těle udělá.

A já se ptám. Kolik z vás ví, co je v takovém Ibalginu na bolest, který někteří baští jako lentilky. Kolik z vás se pozastavuje nad příbalovými informacemi od léků, které nám předepisují lékaři? Čtete je všechny? Ptáte se lékařů nebo na sociálních sítích ostatních lidí co je to za sračky?

Jakto, že nechceme před operací vědět, co vše do nás doktoři napumpují přes infuze během zákroku a zda to může mít nějaký vedlejší účinek? Kolik z vás řekne lékařům, že tu operaci nepodstoupí, protože dle informovaného souhlasu může dojít ke komplikacím či dokonce může pacient i zemřít? Kolik z vás ví, co vše je v cigaretách a jakto, že lidé neřeší co je v pančovaných cigaretách z černého trhu, ale smějou se, protože ušetřili pár kaček. A co ti, co si na diskotéce vezmou „zázračnou“ pilulku?

Co mladí lidé, kteří experimentují s nejrůznějšími sračkami, které si někde v parku namíchají do petky od coly a pak to inhalují nebo si to dokonce píchají do žil? Netlačím nikomu očkování proti Covid-19 nebo proti chřipce … každý na to má svůj názor. Je to každého rozhodnutí, každý jsme zodpovědní za své zdraví. Ale každý z nás by měl znát obě strany mince, měl nad tím trochu přemýšlet. Sociální sítě jsou užitečným a rychlým zdrojem informací, ale mají také i svou temnou stránku a svým obsahem mohou i uškodit.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *