Nezařazené

A zase ta „pátá etapa“

Dnešní den nezačal zrovna nejlépe, v 5 ráno mne vzbudil zvonek u dveří. Vylezl jsem z postele a rozespalým hlasem se ptám kdo tam. S údivem zjišťuji, že Městská policie Orlová. Prý si mám vzít doklady od vozidla a jít dolů.

Dole mne už čeká strážník a v klidu a slušně mi vysvětluje, že si někdo stěžoval, že špatně parkuji a že nemůže díky tomu se svým vozem vyjet. Tak si mám přeparkoval. Jdeme spolu k mému autu a tam nikdo. Tak se ho ptám, kdo tedy nemůže vyjet, vždyť tady nikdo není? Nevidím, že bych někomu bránil ve výjezdu? Na to dostávám odpověď, že dotyčný oznamovat je už pryč a že já parkuji mimo vyhrazené parkoviště, takže jsem se dopustil přestupku.

On ten strážník měl pravdu, není to vyznačené parkoviště, ale přijde mi to úsměvné, protože na tom plácku na ul. F. S. Tůmy, naproti č.p.1244 se parkuje běžně a v daný okamžik tam stejně, tj. mimo vyznačené parkoviště parkuje dalších 6 vozidel. Nehledě na to, že jeden z nich parkuje v křižovatce.

Říkám tedy strážníkovi, že ten, co parkoval za mnou a co údajně nemohl vyjet – ale jak oba vidíme, tak vyjel – přece také parkuje mimo vyznačené parkoviště, ne? A pokud se nepletu, tak navíc už byl dokonce na chodníku. Strážník mlčí. Po chvíli trapného ticha se mne táže, zda souhlasím s přestupkem a zaplatím pokutu 300 Kč. Znovu se jej tedy ptám, zda oznamovatel dostal také pokutu, když parkoval na chodníku a tudíž mimo vyznačené parkoviště a zda dostanou pokutu i ostatní vozidla, o krerých jsem psal výše.

Na to přišel šok. Stáhlo se okénko vozu Městské policie a velmi podrážděným tónem se druhý sfrážník sedící ve vozidle zeptal, co mám za problém. „Už jsi to s ním vyřídil?!“ zeptal se naštvaně kolegy. „No, právě se ptám pána, zda souhlasí s přestupkem ….“ na to strážník v autě ještě víc arogantně …. „co s ním řešíš?! Normálně to s ním sepiš a nedohaduj se tu s ním!“ Pak se obrátil na mne a pokračoval: „co řešíte?! Tady prostě nemáte co dělat, tady není parkoviště a připravte se na to, že tady budeme jezdit často a velmi striktně vás budeme řešit, protože to už není normální jak se tu parkuje!!“

Koukal jsem na něj jak puk. Jelikož pršelo a já neměl už tolik času abych se s tím arogantním strážníkem dohadovat, řekl jsem, že přestupek uhradím a šel jsem si sednout do svého auta. Po chvíli mi strážník donesl zpět doklady a předal mi bloček. Čekal jsem, že vyřeší i ta ostatní vozidla, která parkovala stejně, ale k mému překvapení se tak nestalo. Ani to auto co už parkovalo v křižovatce neřešili …

Takže shrneme si to. Já dostal pokutu 300 Kč za to, že parkuji mimo vyznačené parkoviště. Údajně jsem bránil výjezdu jinému vozidlu, kreré tam nebylo, protože dle strážníka musel dotyčný oznamovatel odjet do práce. A dalších 6 vozidel, která parkovala rovněž na stejném plácku jako já, vyšla bez úhony. Nemělo by se tedy všem měřit stejným metrem?

Nerozporuji přestupek, souhlasím, ten plácek už není parkoviště, a bohužel, strážníci přijeli na udání, tak to řešit museli. Ale všichni dobře víme, že na „páté etapě“ je parkovacích míst nedostatek a proto se parkuje kde to jen jde. Před nedávnem, když jsem řešil, že mi někdo naboural na 5. etapě auto, mi jeden dopravák řekl, že se dokonce nesmí parkovat ani podélně u vchodů 1243 -1245, ale že to s ohledem na nedostatek parkovacích míst naše Městská policie toleruje. Tak proč ta udání? Kdy už orlované pochopí, že si musíme všichni pomáhat? Že bychom k sobě měli být víc tolerantnější?

Nejvíc mne ale zklamalo to arogantní chování strážníka. Tohle by si neměl dovolit. Je to špatná vizitka pro naše město! Rovněž mi nebyl schopen vysvětlit, jak je možné, že jsem já dostal pokutu za to, že neparkuji na parkovišti a ten co mne napráskal ji nedostal i když už parkoval na chodníku? Proč strážníci neřešili vozidlo parkující v křižovatce? Proč neřešili vozidlo parkující v místě, kde už byly namalovány žluté čáry vyznačující zákaz parkování? Řešili prostě jen udání. Myslím si, že to není správné, buďto se budou všichni řešit stejným metrem a nebo nemají taková udání vůbec řešit.

Na „páté etapě“ je denně spousta vozidel, která parkují mnohem víc nezodpovědně, až to hraničí s bezpečností a to je kolikrát přehlíženo. A když se na to podívám z druhé stránky, věčně si v Orlové lidé stěžují, že měšťáci nejsou vidět tam, kde jsou potřeba. Že nezasáhnou, když vandalové ničí např. lavičky v parku nebo když neukázněná mládež po párty v alkoholovém opojení převrací popelnice. Tak dál volejte městskou policii k hloupým udáním, aby méla na svou hlavní činnosf pro kterou byla zřízena ještě méně času.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *