Nezařazené

Orlová „poděkovala“ za zrušenou nemocnici, lidušku i muzeum

Zní to neuvěřitelně, ale bohužel, je to tak. Dlouho jsem hledal slova na to, abych okomentoval výsledek voleb do krajského zastupitelstva Moravskoslezského kraje a do Senátu Parlamentu České republiky. A i nyní, když píšu tyto řádky, si tím nejsem jist.

Dokázal bych pochopit volební výsledek v Karviné, tam opravdu není třeba dlouze diskutovat. O Karvinou bylo dobře postaráno – zachránila se jim na úkor Orlové nemocnice. A i když z doslechu vím, jak to ve skutečnosti s karvinskou nemocnicí vypadá, občané sousední Karviné mohou nabývat dojmu, že mají tu nejlepší nemocnici široko daleko.

Nicméně, i tak … copak karviňáci zapomněli, jak se k nim zachovala Vláda v době první vlny coronakrize? Jak se zachovala k horníkům z OKD?

A Orlová?! Město, ve kterém se podepisovaly petice za záchranu budovy orlovské ZUŠ J. R. Míši, petice za záchranu orlovské nemocnice i za odvolání krajského náměstka zdravotnictví, MUdr. Martina Gebauera?

Říkám si, co se musí ještě v tom našem města stát, aby ti, kteří volit opět nešli pochopili, že volby mají smysl. Musím uznat, že volební účast 45,73% byla krásná, ale pořád tady máme zbylých 54,27% těch, kteří nechali propadnout svůj hlas, kteří nedokázali sebrat tu odvahu a jít vyslovit svůj názor, jak jsou s životem v našem městě spokojeni.

Možná, až se v Orlové zavře poslední krajské zařízení, až nám opět šikovně upraví dopravní spojení či zruší kvůli úsporám další autobusovou linku, až se úplně přestane kraj zajímat o rozvoj tohoto města a peníze, které by zde mohl investovat bude investovat jinde. Možná pak se ta druhá část Orlové probudí. Hlavně zase všichni remcejme a pišme silná slova na facebooku, jak nám chybí parkovací místa, koupaliště, jak se neopravují ve vaší ulici chodníky a jak za svými potřebami musíte jezdit do Ostravy a dalších větších měst. Stěžovat si, to je v dnešní době velmi oblíbený sport a já jsem přesvědčen, že by o někteří dotáhli i na Olympiádu.

Orlová mohla mít dokonce i svého senátora, o kterého se ucházel sám orlovský starosta, Mgr. Miroslav Chlubna. Sice neuspěl, ale čtvrtá pozice rovněž o něčem svědčí. Je to velká škoda. Mohli jsme se jako město dostat k možnostem, které má například již zmiňovaná Karviná, nebo velmi často v internetových diskusích vychvalovaný Bohumín. Lidé možná nechápou důležitost této funkce a jak jsem se měl v mnoha případech možnost přesvědčit, spousta z nich za tím vidí jen vidinu peněz. Dalšího platu a obohacení se.

Jsme už opravdu tak zkažení? Že za vším vidíme závist a peníze? Copak nejsme schopni vidět i pozitivní věci? Jak se má změnit pomyslný žebříček kvality života, když ve většině případů nejsme schopni pro to lepší žití něco udělat. Závěrem si dovolím použít jednu hlášku, je od Mikoláše Mináře. Ten řekl, že „lepší Česko za nás nikdo neudělá, to si musíme udělat my sami„. A Ať už máte na tohoto člověka jakýkoliv názor, v tomto má zcela určitě pravdu. Ti, kteří mne znají vědí, že já osobně razím heslo, že „město, je obrazem lidí, kteří v něm žijí“

Příští rok nás čekají volby do Poslanecké sněmovny. Budeme volit novou Vládu České republiky. Budeme mít opět možnost hodnotit její práci, spokojenost s tím jak hospodaří, spokojenost s vládními nařízeními, a hlavně s tím, jak pere s všude skloňovanou a nenáviděnou coronakrizi – Covid – 19. Bude to přes kopírák? Usneme opět na vavřínech? Nebo konečně přiložíme ruku k dílu a začneme se starat o to, aby tady bylo opravdu lepší Česko?

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *