Nezařazené

Čelní sklo od auta k popelnici? Vážně?!

Tak sklo od auta jsme tady ještě snad neměli. Problém s tvorbou takovýchto černých skládek trápí naše město už hodně dlouho a já mám někdy pocit, že ta situace je den ze dne horší a horší.

Otázkou zůstává, proč? Co vede takového člověka odložit autodíl – a nejen ten – k popelnicím na komunální odpad?

a) neví, kde takový odpad odložit?
b) ví, kde jej odložit, ale bojí se, že by za to musel zaplatit?
c) ví kam to odložit, ale nemá to jak přepravit do sběrného dvora?
d) ví co s tím, ale prostě se mu nechce, tak na to jednoduše kašle, však to někdo za něj uklidí.

Proboha, vždyť tady máme sběrné dvory, které provozuje jSMe Orlová, jejich provozní doba i adresa je na webu. Nemám to jak přepravit? U tohoto autoskla si to určitě nemyslím, že by dotyčný neměl čím. A u ostatních věcí? Pračku, ledničku, televizi – vždyť v dnešní době, když si nechám dovézt nový spotřebič, rak firmy automaticky nabízejí odvoz a ekologickou likvidaci toho starého.

A ve většině případů je to v ceně dopravy. Tak kde je problém? Na vše ostatní se dá dnes zapůjčit příves. A to nejem u naší SMO, ale požádat můžete souseda, či někoho z rodiny. Setkávám se často s názorem, že „na to tady máme a platíme technické služby“. To opravdu ne vážení! Na odvoz nábytku a starých spotřebičů či autodílů tady technické služby opravdu nejsou! To opravdu nikomu z těch, kteří objemný odpad ponechávají u popelnic nevadí, jak to město potom vypadá? Přemýšlím už delší dobu jak tohle řešit. Vysokýma pokutama?

Motivací lidí, aby tu pračku či skříň opravdu odvezli nebo nechali svézt do sběrného dvora? A za každý řádně odevzdaný objemný odpad např. dávat body, které by se např. daly směnit za vstupenky do kina, divadla, na bazén, na hokej a podobné služby? Tohle přece nemůže zůstat bez řešení.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *