Nezařazené

Jak se nenechat zbytečně zatknout

Poslední dobou roste „obliba“ v občanské neposlušnosti a kladení odporu Policii při jejich práci. Níže je v několika bodech shrnuto, jak se v takových situacích chovat.

Prosím, vezměte na vědomí, že vyvolávat konflikty, není řešení. Zkusme krotit své emoce. Policista je taky člověk, taky musí vykonávat svou práci, má rodinu, děti a třeba i hypotéku na byt. S obviněním nemusíme souhlasit a máme právo se proti němu bránit všemi dostupnými prostředky, např. Správním řízením či u soudu. Obranou ale není kladení odporu, agrese, vulgarismy, vyvolání konfliktu či používání dětí jako „štít“.

1. POKUD VÁS POLICISTA VYZVE, ABY JSTE SI NASADILI ROUŠKU.
👉 nasaďte si ji prosím.
2. POKUD VÁS POLICISTA VYZVE K PROKÁZÁNÍ TOTOŽNOSTI
👉 předložte mu svůj doklad totožnosti. Pokud Vás policista obviní např. ze spáchání přestupku. Sdělte mu, že si to vyřešíte následně ve Správním řízení.
3. POKUD ODMÍTNETE NA VÝZVU POLICIE PŘEDLOŽIT DOKLADY, NEBO JE NEMÁTE A POLICIE VÁS VYZVE, ABY JSTE JELI S NIMI NA SLUŽEBNU.
👉 v klidu je následujte. Pokud se domníváte, že jsou Vám porušována práva a zákrok nemá oporu v zákoně, kontaktujte svého právníka či jinou instituci právní ochrany, např. D. A. S.

A ještě jedna rada na závěr. Když už celý incident natáčíte, ponechte si jej na správní řízení či soud. Zveřejňováním na sociálních sítích z Vás hrdinu či mučedníka nedělá, obzvlášť, když je s Vámi dítě a Vy si hrajete na drsňáka. Díky

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *