Nezařazené

Když jde novinářská etika stranou

Vždy jsem si myslel, že novináři při plnění své profese ctí principy novinářského chování a budou používat jen čestné metody ke své práci. Bohužel, jak zjišťuji, není novinář, jako novinář. A poslední dobou mne některé jejich komentáře či články zvedají tlak i žaludek.

Včera jsem reagoval na jeden příspěvek spolku Stará Karviná, kde se psalo o špatném stavu bývalého dolu Gabriela. Na tem mi reagoval jeden novinář a editor Forum 24, který se opřel jak do našeho hnutí Nezávislí Orlová, tak i do našeho města.

Čekal jsem, že se omluví, nebo napíše, že to tak nemyslel, že to byla nadsázka … prostě cokoliv … namísto toho příspěvek radši smazal. Je smutné, když vidím psát některé novináře o našem kraji s takovou neúctou, už se asi zapomíná, že to byl právě tento kraj, který prosperoval, kde lidé potili krev a dřeli, aby vybudovali pro další generace to, co tady dnes máme.

Chápu, už se tady netěží, už nejsme cool … ale i tak si takové chování náš kraj nezaslouží! Vždy jsem rád, když se najde skupinka lidí, kteří hájí zájmy a historii našeho kraje. Nenechme si takové chování líbit. Naši předci si to nezaslouží. Níže už jen přikládám vyjádření pana novináře Honzy Páníka,… posuďte sami.

P.S.: a jelikož můj komentář není celý, protože pan Páník následně celé vlákno smazal a já měl k dispozici náhled jen na krátkou verzi z telefonu, tak jej zde doplním:„… ale jak určitě (ne)víte, nemocnice je v majetku kraje, nikoliv města, ale chápu, někteří novináři umí jen překrucovat fakta, aby byli zajímaví. To z Vás musí mít ve Forum 24 opravdu radost.“

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *