ZUŠ

Kraj v záležitosti orlovské ZUŠ mlčí …

Dnes jsme s kolegyní Táňou Grocholovou z Petice – Zachování budovy ZUŠ J. R. Míši v Orlové-Porubě sešli se starostou Orlové, Tomášem Kučou, abychom probrali aktuální vývoj situace kolem orlovské lidušky.
 
Situace je bohužel na bodu mrazu. Krajský úřad Moravskoslezského kraje mlčí. Město žádalo v lednu otevřeným dopisem představitele Kraje, aby podložilo resp. seznámilo vedení města o náměstkem i hejtmanem avizovaném rozpočtu na rekonstrukci základní umělecké školy. Do dnešního dne se však odpovědi nedočkalo.
 
Proč Kraj tyto informace nevydá? Má snad důvod něco tajit? Jak už víme, před dvěma lety se hovořilo o nutné investici do ZUŠ ve výši 25 milionů a že stěhování by stálo 13 milionů. Nyní – opět neoficiálně – se hovoří o nákladech na stěhování ve výši 30 milionů a na rekonstrukci stávající budovy až 74 milionů.
 
Osobně mne velmi mrzí i postoj místostarostky Jenčmionkové, která navzdory tomu, že má pod sebou v Orlové odbor školství a sedí ve finančním výboru, nevyvíjí téměř žádnou aktivitu – vyplývá to alespoň z posledních dvou jednání u kterých jsem byl rovněž přítomen a z jejího „zájmu“ účastnit se nebo se zajímat o vývoj celé situace.
 
Příjemný vítr však nevane ani ze strany nového vedení orlovské lidušky. Z doslechu od rodičů dětí, které školu navštěvují jsem se dozvěděl ve většině případů jen samé negativní věci. V pondělí 26. března bude beseda třetí, na kterou jsem si s ohledem na své pracovní vytížení našel čas, tak jsem osobně zvědavý, zda se potvrdí to, co se o současných krocích ředitele jen šušká. Nemám v úmyslu překrucovat skutečnosti a lhát, ale také nemám rád, když někdo lže mě.
 
24 – 25. dubna má do Moravskoslezského kraje přijet Úřad vlády ČR spolu s panem premiérem Andrejem Babišem. Premiér přislíbil ve videu, které jsem mu posílal přes jeho aplikaci „Pojď to mě“, že v rámci své návštěvy o situaci kolem orlovské lidušky ještě můžeme jednat. Ta jsem zvědav, zda na nás nezapomene a že Petiční výbor a vedení města Orlová pozve ke společnému stolu, abychom ve slušnosti, s ohledem na přání orlovanů a pro budoucnost našich dětí učinili správné rozhodnutí.
 
Informovat budu zde, na svých stránkách i na portálu eOrlová.cz
 
Díky za Vaši přízeň
 
P.S.: Město je obrazem občanů, kteří v něm žijí, a jedině společně jej můžeme dělat lepším místem k životu.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *