Nezařazené

Opravdu chceme žít v bordelu?

Dnes si jedna paní všimla, jak na V. etapě paní z černého vozu vytahuje věci, které rozhodně do komunálního odpadu nepatří. Volala na ni, ať to odveze do sběrného dvora a nebyla sama, ale paní pokračovala vesele dál. Může mi někdo vysvětlit, v čem je problém? Jeden sběrný dvůr je hned na Okružní a v té době tam bylo otevřeno. Druhý je na Nádražní a je tam od 12:30hod.

Nic za to, že tam ty věci odveze neplatí. Tak v čem je problém? Stojí jí to za tu ostudu a pokutu? Lidi, nadáváme na to, jak má Město Orlová drahý poplatek za svoz odpadu, ale nejsme schopni v některých případech – když už máme to auto a dáme si tu práci to odvézt k popelnicím – to prostě odvézt do sběrného dvora?!

ul. Na Výsluní, Orlová

V jedné diskusi padl dokonce i názor, že tohle je čistě věc Městské policie a vedení města, že to nemáme my občané řešit, ale že si to má město ohlídat. To jako vážně? Víte co je zvláštní? Zavolat Městskou policii na někoho, kdo blbě parkuje a vy večer po šichtě už prostě místo nemáte. To problém není, ale zavolat strážníky když vidím jak soused tlačí sedačku nebo ledničku k popelnici … to už problém je.

To mi jeden pán řekl, že není bonzák. Tak jo, pán není bonzák, mávne nad tím rukou, ale pak nadává, že ten odvoz sousedovic sedačky zaplatí i on v poplatku za komunální odpad. Jednou je to páchání přestupku a ten by se neměl přehlížet, stejně tak jako páchání trestného činu.

Já se touto problematikou zabývám už hodně dlouho a bohužel, zatím není politická vůle v Poslanecká sněmovna Parlamentu České republiky či Ministerstvo životního prostředí, aby se vytváření černých skládek přestalo kvalifikovat jako přestupek, ale jako trestný čin.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *