Nezařazené

Proč se dotace Orlové vyhýbají?

Zvláštní, na kulturu a sport se pro Ostravu dotace až ve výši 900 milionů najdou …a to je jen jeden projekt. Nedávno Deník.cz také zveřejnil, že se bude buď opravovat nebo stavět nová ekonomická fakulta, která by vyšla na cca 500 milionů z resortu Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy.

Ale když Orlová prosí o záchranu jedinečné budovy ZUŠ J. R. Míši,o kterou se nehospodárně roky staralo bývalé vedení Moravskoslezský kraj …tak jsou Orlované trnem v oku a nikdo s námi nechce na toto téma jednat.

Jediné, čeho jsme se dočkali bylo předání Petice bývalé ministryni školství přes poslance
Josef Hájek (ANO), která se jí ale vůbec nezabývala a neutrální postoj – nebo spíš pasivní zájem – orlovské místostarostky (ANO), která se jednání se členy výboru na rozdíl od orlovského starosty zúčastnila jen 2x za celý rok resp. rok a půl co tento problém ve spolupráci s Městem Orlová řešíme.

Mimochodem, cena za opravy a revitalizaci ZUŠ se mění, prvně to bylo 12,6 milionů, pak 50 a aktuálně dokonce 75 milionů korun. (rozpočet nebyl nikdy oficiálně představen a to ani na žádost vedení Města Orlová).

A obdobně asi dopadne i orlovská nemocnice. Také se do ní totiž léta neinvestovalo.

Aktuálně čekám, zda nás (zástupce města a zástupce Petice – Zachování budovy ZUŠ J. R. Míši v Orlové-Porubě) pozve na společné jednání Andrej Babiš, jak sám navrhl. Mezitím to ale vypadá, že k tomu nejspíš nedojde. Soudím podle toho, že už je na internetu vyvěšena hromadná pozvánka do ostravského hotelu Clarion a třineckého kulturního domu. .

Nicméně jsem včera ještě zkusil naposled oslovit senátora MUDr. Radek Sušil, který má na starosti náš volební obvod, s žádostí o podporu jak Petice pro zachování budovy orlovské ZUŠ tak ohledně orlovské nemocnice.

Chci aby byla Orlová prosperujícím městem a považuji za nefér, aby se většina dotací soustředila jen do velkých měst a tam, kde mají občané své volené zástupce.

Už chápete proč je dobré chodit k volbám? Protože pokud lidé k volbám chodit nebudou a nebudou mít snahu, aby se někdo z Orlové dostal do Krajského zastupitelstva, do Poslanecké sněmovny či do Senátu … tak na nás budou vždy koukat jako na ty poslední.

Letos jsem se přátelé rozhodl že do voleb půjdu. Budu kandidovat do orlovského zastupitelstva. Protože mi na Orlové a jejich občanech záleží.

Sdílejte pokud souhlasíte, sdílejte, ať všichni ví, kdo vás, jako občany zradil a kdo tady za vás bojuje.

Zatím přeji všem pohodový den!

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *