Nezařazené

K otázce romské integrace

Pořád jen – podpora integrace, miliony sem, miliony tam .. dopálil mne článek na webu České televize s titulkem – „Česko by mohlo mít zmocněnce vlády pro Romy, počítá s tím strategie integrace.“ Mne by ale zajímalo, jaké konkrétní výsledky mají ty integrační projekty z dosavadních let!

JÁ SE TEDY PTÁM Úřad vlády ČR, Ministerstvo pro místní rozvoj, Ministerstvo práce a sociálních věcí

❓ kolik Romů si našlo práci a doposud v ní setrvalo,
❓ kolik romských dětí chodí do školy a má nějaké výsledky,
❓ jak se snížila kriminalita této menšiny,
❓ o kolik se snížil počet vyplacených sociálních dávek pro tuto menšinu s ohledem na jejich uplatnění na trhu práce,
❓ kolik milionů se již za takové projekty utratilo v poměru k vyčísleným škodám na majetku, které vznikly ať už pácháním trestné činnosti této menšiny či jinak (rozebírání příbytků, které jsou jim poskytovány apod.)

‼️ toto jsou zcela zásadní otázky, na které bych nejen já, ale celá společnost měla znát odpovědi
‼️ Nemám nic proti jejich začleňování, vím a znám mnohé z nich, kteří jsou slušní, pracovití a sami své nepřizpůsobivé vrstevníky kritizují. Ať takové projekty klidně pokračují, ale musí mít výsledky!! Každý by měl mít rovnou šanci na kvalitní a důstojný život, ale dávejme peníze jen tam, kde o to stojí!!

Česká republika by hlavně měla řešit ty, kteří nikdy pracovat nebudou, protože nechtějí a ty, kteří vysávají náš sociální systém! Tady sypat peníze je skutečně hloupost a jen holý populismu.

Stejně tak aktivně by měl český stát řešit i problémy jiných sociálně slabých skupin. Mám na mysli např. samoživitelky, které v mnoha případech musí krom existenčních potíží, řešit i dluhy svých manželů, kteří neplatí alimenty! A problémových skupin, které si zaslouží naši pozornost je daleko víc.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *