Nezařazené

Komise pro média Města Orlová se představuje

Jak si mnozí z vás všimli, s novým vedením města vznikla i „Komise pro média“ Je to jeden z bodů, který jsem chtěl realizovat a jsem proto velmi rád, že se jej podařilo vytvořit.

A proč mediální komise? Co bude jejím cílem? Ve své podstatě bude dohlížet na to, aby informace o dění ve městě byly pro občany našeho města pravdivé, nezkreslené a aby nebyly ovlivňovány jednotlivci či skupinou lidí. Za tímto účelem jsem vytvořil i portál eOrlova.cz, který vznikl v květnu 2012. Cílem bylo a je, zvýšit informovanost občanů ať už o kultuře, sportu, či politice. Psát o tématech, která by se do tisku nikdy nedostala a dávat svobodný prostor i občanům, zájmovým klubům, spolkům a ve finále i občanům, které „nikdo nechce slyšet“ .

Nový hrneček města Orlová vyjadřuje pozitivní vztah k městu.

Dalším důležitým bodem komise pro média bude i zvýšení PR (vztahy s veřejností) našeho města. Už dlouho zastávám názor a ti z vás, kteří čtete mé příspěvky a články to víte – že město je obrazem lidí, kteří v něm žijí.

Chybí mi tady větší dávka jistého patriotismu, chybí mi hrdost občanů na své město, chybí mi pozitivní myšlení, snaha vzájemně si pomáhat a vytvářet společně hodnoty, které mají pozitivní dopad na rozvoj města. To všechno ovlivňuje naši náladu, pocity.

Když máme něco rádi, tak jsme na to pyšní, dáváme to najevo – třeba hrníčkem s logem firmy, tričkem s fotografií oblíbeného herce apod. Pyšní můžeme být i na své město ve kterém žijeme a proto budeme usilovat o to, aby naše město mělo více propagačních předmětů a ty byly občanům vždy na blízku – třeba na kulturních či sportovních akcích – co byste řekli takovému městskému stránku, třeba na Gulášfestu, kde si budete moci koupit tričko s logem našeho města nebo kšiltovku? Nálepku, vlajku, ekologickou nákupní tašku či další předměty?

PR ale není jen o propagačních předmětech. Aktuálně pracujeme na nové podobě internetových stránek města Orlová. Chceme aby byly interaktivnější, aby obsahovaly více informací, které hledáte, nové funkce, které vám ale i úředníkům usnadní práci. A to, jak budou vypadat budete již brzy moci ovlivnit i vy, pomocí dotazníku, který připravujeme. Změny se budou týkat také současných Orlovských novin, a to jak jejich podoba, obsah tak i dostupnost.

Tak tohle je takový první nástřel toho, čím se naše osmičlenná mediální komise bude zabývat. Doteď proběhly 2 schůzky a na tu další si připravujeme pozvat zástupce městských organizací, které se také podílí na propagaci našeho města. Cílem bude navázat užší spolupráci. Ale to si nechám až na příště.

Velmi rád vás budu informovat o naší činnosti a rádi budeme přijímat i Vaše podněty.

… jo, a abych nezapomněl, ten hrníček je vážně moc pěkný, a je i v zelené barvě … líbí se vám? Brzy jej budete moci mít i vy.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *