Nezařazené

O nemocnici musí bojovat všichni společně

Šíření informací o rádoby „optimalizaci“ nemocnic v našem kraji se množí jak vši. Ať už jde o tajný noční výlep plakátů, který probíhal docela masivně začátkem prosince loňského roku, přes nesmyslné přesunutí nástěnky odborářů, kteří měli snahu informovat veřejnost o situaci, která se děje v orlovské nemocnici, která byla přesunuta na místo, kde se běžný občan nedostane.

Na počínání vedení nemocnice jsem se ptal Josefa Středuly – předseda Českomoravské konfederace odborových svazů. Ten mi na to na twitteru odpověděl, že je dle jeho názoru tento krok nepochopitelný ve snaze zabránit šíření pravdivých informací.

Aktuálně se článek o optimalizaci nemocnic, jehož obsah je naprosto shodný s tím, co bylo na plakátech a co dalších materiálech, vyšel dnes v „Dětmarovickém okénku“ – zpravodaji města Dětmarovice.

z Facebooku

Nechápu, jak Dětmarovice mohou Matějovi povolit pustit ven takovou sračku. Dokáži pochopit že to je patrně placená inzerce, ale mám za to, že tady bojujeme za záchranu nemocnice všichni a to včetně měst které spádově orlovskou nemocnici potřebují. 

Takže mne mrzí, že tady v příspěvku chybí zmínka o tom, kdo a proč proti tomuto záměru bojuje. Je potřeba si uvědomit, že v tom Orlová nemůže zůstat sama. Buď budeme táhnout za jeden provaz, všechna města. kterých se tato rádoby „optimalizace“ týká, nebo se můžeme s nemocnicí opravdu rozloučit.

Bít za nemocnici v Orlové musí aktivně i naši sousedé. Vůbec by nebylo naškodu, takové veřejné prohlášení všech starostů, jak Orlové, Dětmarovic, Bohumína, Doplní Lutyně, Petřvaldu i Rychvaldu. S mnohými jsem ještě před první demonstrací telefonicky hovořil. Vyjádřili městu Orlová podporu a teď je ten správný čas na to, aby si za svou podporou stáli a veřejně, společně, do médií, do televize a tisku řekli, že občané tuto nemocnici potřebují a to v plném rozsahu.

Na závěr snad jen dodám, že v současné době je podán návrh hejtmanovi Moravskoslezkého kraje, Ivo Vondrákovi, na odvolání ředitele Jiřího Matěje z pozice ředitele.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *