Nezařazené

Proč NEchci Babiše za prezidenta

Tak jsem si poslechl poslední projev Andreje Babiše v rámci své prezidentské kampaně.

Neskutečné lži, až se mu od úst práší. Mimojiné tam zmiňuje současnou finanční stiauci a opět to hází jen na současnou vládu. Žádná sebereflexe, nic. Já nic já muzikant. Přičemž zubožený stav státních financí současné vládě předala právě předchozí vláda Andrej Babiš a finanční kouzelnice Alena Schillerová

Což potvrdila nejen řada ekonomů ale také výroční zpráva Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) Nezastávám se současné vlády, doupouští se také spousty chyb, ale je neskutečná drzost, že právě on, jehož vláda tady zapřičinila šílený nárůst rozpočtových výdajů naneuvěřitelných 1,8 bilionu korun, tady bude prskat, že on nic, to Fiala, to pětikolka a proto ho mají lidé volit za prezidenta, aby to jakože dal zase do pořádku. Přičemž moc dobře ví, že jako prezident nebudete mít žádné pravomoce k tomu, aby řešil finanční krizi tak jak deklaruje ve svých videích. Kdyby to bylo v pravomoci prezidenta, tak už dávno zakročil Miloš Zeman.

Babiš nekandiduje proto, aby pomohl lidem, kandiduje proto, aby se vyhnul případnému vězení, které mu hrozí. Nic víc, nic míň.

A příjde mi amorální, házet špínu své prezidentské protikandidáty, když se s nimi bojí utkat ve veřejných debatách. Namísto toho si radši udělal soukromou show plnou chvály, plácání se po rameni, kde pouští jen své příznivce, aby se vyhnul konfrontaci a nepříjemným otázkám na které nedokáže odpovědět a které by jej v kampani poškodily.

Nikoliv Generál Pavel, Danuše Nerudová a ostatní kandidáti, nýbrž on je hrozbou pro Česko, protože svým chováním a jednáním ničí morální hodnoty slušných lidí. Je jasný příklad toho, že i trestně stíhaný člověk může kandidovat na tak váženou funkci jako je předseda vlády nebo hlava státu, to je jako by se člověk, který je vyšetřován z kriminálního deliktu mohl účastnit výběrového řízení na policistu nebo se ucházet o pozici soudce.

Ctím presumpci viny, ale tohle je z morálního hlediska naprosto nepřijatelné. A rozdělení společnosti? Ano, společnost je rozdělená, právě díky Babišovi a jemu podobným, díky zkaženým morálním hodnotám, které přinesli do politiky vč. populismu, který hází mlhu nad racionální uvažování.

Babiš je pro mne nevolitelný ne proto, že Babiš, ale proto, že to je člověk, který nemá rovná záda, který pokřivil morální hodnoty naší společnosti, který nemá dostatečnou odvahu na to, aby se nejdříve očistil od – dle něj smýšlených či vykonstruovaných afér – za které je mimojiné i před soudem a poté se ucházel o tak váženou pozici jako je předseda vlády nebo prezident republiky. Babiš poukazuje na fakt, že jsme rozdělená společnost, která ztratila důvěru v politiky a vládu, ano, má pravdu, ale on sám je toho strůjcem a nese vinu na svých bedrech, jelikož ukázal národu, že lze zákony a pravidla ohýbat, porušovat a beztrestně žít dál. Proto také máme internet plný rádoby politiků, spasitelů a vykuků typu Vrábel, Volný, Peterková, Zítko a další.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *